home Wiadomości Dźwięki ukryte w winylowych rowkach

Dźwięki ukryte w winylowych rowkach

Muzyka jest prawdziwą pasją wielu ludzi, I to nie taka puszczana w radiu, gdzie nie mamy wpływu na to jakie utwory słuchamy, lecz odtwarzana z nośników audio. Nagrywanie dźwięku to wręcz zajęcie dla detektywów.

Podsłuchy i liczne nadajniki zapisujące pozycję i dźwięki są na porządku dziennym. W ostatnich latach nośniki tradycyjne są wypierane przez cyfrowe pliki audio. Tego typu multimedia znajdują coraz szerszy krąg odbiorców, jednakże nadal archaiczne z pozoru płyty mają wierne grono swoich wielbicieli. Co więcej nie ogranicza się to tylko do płyt CD. Prawdziwi melomani uznają tylko muzykę odtwarzaną z płyt winylowych.

Ten nieco zapomniany nośnik od kilku lat przeżywa swój prawdziwy renesans. Użytkownicy czarnych płyt stoją na stanowisku, iż jakość muzyki odtwarzanej z takiego nośnika jest nieporównanie lepsza niż to ma miejsce w przypadku płyt CD, nie wspominając już nawet o plikach cyfrowych.

Korzystanie z płyt winylowych niesie za sobą konieczność posiadania dobrej klasy odtwarzacza. Używanie starego poczciwego odtwarzacza „Tango” znanego z wielu polskich domów nie wchodzi w grę, albowiem nie zapewnia ukazania prawdziwej jakości dźwięku zapisanego na winylu, a jednocześnie doprowadza do szybkiej degradacji samej płyty. Stąd też dobry sprzęt do płyt winylowych jest podstawowym nabytkiem kolekcjonerów klasycznych czarnych płyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *