home Wiadomości Dźwięki ukryte w winylowych rowkach

Dźwięki ukryte w winylowych rowkach

Muzyka jest prawdziwą pasją wielu ludzi, I to nie taka puszczana w radiu, gdzie nie mamy wpływu na to jakie utwory słuchamy, lecz odtwarzana z nośników audio. Nagrywanie dźwięku to wręcz zajęcie dla detektywów.

Podsłuchy i liczne nadajniki zapisujące pozycję i dźwięki są na porządku dziennym. W ostatnich latach nośniki tradycyjne są wypierane przez cyfrowe pliki audio. Tego typu multimedia znajdują coraz szerszy krąg odbiorców, jednakże nadal archaiczne z pozoru płyty mają wierne grono swoich wielbicieli. Co więcej nie ogranicza się to tylko do płyt CD. Prawdziwi melomani uznają tylko muzykę odtwarzaną z płyt winylowych.

Ten nieco zapomniany nośnik od kilku lat przeżywa swój prawdziwy renesans. Użytkownicy czarnych płyt stoją na stanowisku, iż jakość muzyki odtwarzanej z takiego nośnika jest nieporównanie lepsza niż to ma miejsce w przypadku płyt CD, nie wspominając już nawet o plikach cyfrowych.

Korzystanie z płyt winylowych niesie za sobą konieczność posiadania dobrej klasy odtwarzacza. Używanie starego poczciwego odtwarzacza „Tango” znanego z wielu polskich domów nie wchodzi w grę, albowiem nie zapewnia ukazania prawdziwej jakości dźwięku zapisanego na winylu, a jednocześnie doprowadza do szybkiej degradacji samej płyty. Stąd też dobry sprzęt do płyt winylowych jest podstawowym nabytkiem kolekcjonerów klasycznych czarnych płyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *