home Inne Dobór soczewek dla krótkowidza

Dobór soczewek dla krótkowidza

Przy krótkowzroczności nawet najlepsze zdolności akomodacyjne oka na niewiele się zdają. W przypadku przedmiotów widzianych tylko i wyłącznie z bliska, trzeba jak najszybciej sięgnąć po pomoce w postaci okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Na szczęście krótkowzroczność to bardzo dobrze rozpoznana jednostka chorobowa i wada wzroku, która nie ma większych tajemnic przed lekarzami czy osobami odpowiedzialnymi za produkcje nowoczesnych leków albo szkieł. Dzięki temu oferowane dzisiaj okulary i soczewki to produkty najnowszej generacji.

Technologia produkcji soczewek

W przypadku soczewek dla osób cierpiących na krótkowzroczność stosuje się przede wszystkim modele rozpraszające o budowie wklęsło-wypukłej. Pozwalają one na skrócenie i wcześniejsze załamanie promieni świetlnych w gałce ocznej, dzięki czemu obraz jest odpowiednio skupiony bezpośrednio na siatkówce oka. Ponieważ jednak soczewka przywiera bezpośrednio do wrażliwej gałki ocznej, musi być wykonane z surowców bardzo bezpiecznych i biologicznie obojętnych, aby nie szkodziły.

Nie tylko różne moce

Każdy klient wie, że soczewki kontaktowe dostępne są w różnych mocach, które obrazują to, do jakiej wady wzroku są one dopasowane. Jednak nie tylko krótkowzroczność i dalekowzroczność mogą być korygowane z pomocą soczewek. Bardzo często na rynku znaleźć można także chociażby soczewki przeznaczone dla astygmatyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *