home Wiadomości Czy wykopy pod fundament są istotne?

Czy wykopy pod fundament są istotne?

Zapadła decyzja, kupiliśmy wymarzoną działkę, mamy już projekt domu i wszelkie pozwolenia, zaczynamy budowę. Niewielu z nas zdaje sobie wówczas sprawę, że rozpoczął się dla nas bardzo trudny i wymagający wielu poświęceń okres życia.

Od czego zacząć budowę?

Już od zarania dziejów wiadomym jest, że fundament jest najistotniejszym elementem trwałości tego, co na nim stoi. To samo tyczy się oczywiście i naszego domu. To jakość wykonanego fundamentu decydować będzie o jego trwałości, wytrzymałości i wieloletniej, bezproblemowej eksploatacji. Elementem zaś najistotniejszym, decydującym o jego trwałości, są prawidłowo zrobione wykopy. Budownictwo nie wybacza błędów, prawidłowe ich wykonanie jest po prostu niezbędne.

Co jest najważniejsze podczas prac przy wykopach?

Niezwykle ważną kwestią jest przeprowadzenie analizy gruntu na działce, którą wykonać może Skup złomu Miliomet. To te właściwości decydują o tym, jakie wykopy powinniśmy zrobić. Ich szerokość i głębokość jest uzależniona od tego z jakim rodzajem ziemi mamy do czynienia. Inne wykopy zastosujemy przy gruncie piaszczystym, przepuszczalnym, a inne przy gruncie zwartym, gliniastym, z wysokim położeniem wód gruntowych.

Komu powierzyć wykonanie wykopu pod fundamenty?

Wykonanie wykopu pod nasz fundament nie wymaga specjalistycznych uprawnień i umiejętności. Bardziej istotne jest w tym przypadku właściwe określenie jego wielkości i kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *