home Wiadomości Czy podejmować się każdej pracy rozbiórkowej?

Czy podejmować się każdej pracy rozbiórkowej?

Otrzymaliśmy zlecenie poprowadzenia prac rozbiórkowych. W zasadzie nie powinniśmy się zastanawiać, tylko uzgodnić warunki finansowe i przystępować do prac. Ale..

Czy każda praca rozbiórkowa jest taka sama?

To jest właśnie istota rzeczy. Zanim ucieszymy się z nowego zlecenia, warto dokładnie i szczegółowo przeanalizować czego ono dotyczy. Sprawdźmy zatem teren, otoczenie, sąsiednie działki, drogi dojazdowe, zaopatrzenie w energię elektryczną, dostępność ewentualnego sprzętu ciężkiego. Wszystko to razem ma bardzo duży wpływ na atrakcyjność naszego zlecenia. Niebagatelnym będzie też termin w jakim prace mają zostać wykonane.

Jak dobrze skalkulować koszt prac rozbiórkowych?

Rentowność zlecenia malbud.waw.pl zależy przede wszystkim od dobrej kalkulacji ponoszonych przez nas kosztów. Budownictwo jako dziedzina cechuje się przede wszystkim zmiennością i nieprzewidywalnością. Nie da się wszystkich prac zaplanować i przewidzieć tak, jak w matematyce. Jest tutaj wiele elementów nieprzewidywalnych, uzależnionych choćby od warunków atmosferycznych.

Co nas może zaskoczyć przy rozbiórce?

Cóż, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przebiegu wszystkich prac. Może nam się zdarzyć jakiś poślizg czasowy, jakieś prace mogą przebiegać odmiennie, niż planowaliśmy. Dlatego przyjmując zlecenie weźmy to pod uwagę i zaplanujmy sobie pewne rezerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *