home Wiadomości Czy podejmować się każdej pracy rozbiórkowej?

Czy podejmować się każdej pracy rozbiórkowej?

Otrzymaliśmy zlecenie poprowadzenia prac rozbiórkowych. W zasadzie nie powinniśmy się zastanawiać, tylko uzgodnić warunki finansowe i przystępować do prac. Ale..

Czy każda praca rozbiórkowa jest taka sama?

To jest właśnie istota rzeczy. Zanim ucieszymy się z nowego zlecenia, warto dokładnie i szczegółowo przeanalizować czego ono dotyczy. Sprawdźmy zatem teren, otoczenie, sąsiednie działki, drogi dojazdowe, zaopatrzenie w energię elektryczną, dostępność ewentualnego sprzętu ciężkiego. Wszystko to razem ma bardzo duży wpływ na atrakcyjność naszego zlecenia. Niebagatelnym będzie też termin w jakim prace mają zostać wykonane.

Jak dobrze skalkulować koszt prac rozbiórkowych?

Rentowność zlecenia http://malbud.waw.pl/jak-ulozyc-kostke/ zależy przede wszystkim od dobrej kalkulacji ponoszonych przez nas kosztów. Budownictwo jako dziedzina cechuje się przede wszystkim zmiennością i nieprzewidywalnością. Nie da się wszystkich prac zaplanować i przewidzieć tak, jak w matematyce. Jest tutaj wiele elementów nieprzewidywalnych, uzależnionych choćby od warunków atmosferycznych.

Co nas może zaskoczyć przy rozbiórce?

Cóż, nie jesteśmy w stanie przewidzieć przebiegu wszystkich prac. Może nam się zdarzyć jakiś poślizg czasowy, jakieś prace mogą przebiegać odmiennie, niż planowaliśmy. Dlatego przyjmując zlecenie weźmy to pod uwagę i zaplanujmy sobie pewne rezerwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *