Home · Wiadomości

Dźwięki ukryte w winylowych rowkach

Muzyka jest prawdziwą pasją wielu ludzi, I to nie taka puszczana w radiu, gdzie nie mamy wpływu na to jakie utwory słuchamy, lecz odtwarzana z nośników audio. Nagrywanie dźwięku to wręcz zajęcie dla detektywów.

Podsłuchy i liczne nadajniki zapisujące pozycję i dźwięki są na porządku dziennym. W ostatnich latach nośniki tradycyjne są wypierane przez cyfrowe pliki audio. Tego typu multimedia znajdują coraz szerszy krąg odbiorców, jednakże nadal archaiczne z pozoru płyty mają wierne grono swoich wielbicieli. Co więcej nie ogranicza się to tylko do płyt CD. Prawdziwi melomani uznają tylko muzykę odtwarzaną z płyt winylowych.

Klimat kina we własnym domu

Telewizor w domu wydaje się w dzisiejszych czasach być czymś oczywistym. Co więcej rola telewizora znacznie się rozszerzyła. Obecnie nie jest to już tylko odbiornik sygnału telewizyjnego nadawanego ze studia. Teraz to my sami możemy w pełni decydować co jest wyświetlane na ekranie. Co ważne nie musimy w tym celu udawać się do wypożyczalni filmów - teraz filmy są na wyciągnięcie ręki dzięki usłudze VOD, czyli wideo na życzenie. Aby radość z oglądania filmów i innych materiałów wizualnych była zbliżona do tej znanej z sali kinowej warto wyposażyć salon w zestaw kina domowego. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu głośników zestaw taki pozwoli nam poczuć się w centrum wydarzeń oglądanych na ekranie. Z kolei jeśli będziemy mieli ochotę posłuchać dobrej muzyki, kino domowe wcieli się także w rolę wieży hi-fi, umilającej nam czas ulubionymi dźwiękami. Przemyślane połączenie sprzętu RTV w naszym salonie pozwoli nam na stworzenie prawdziwego domowego centrum multimedialnego. Oprócz telewizji, filmów i muzyki możemy powiem do takiego zestawu dołączyć konsolę do gier, która z powodzeniem spełni również rolę komputera z podłączeniem do internetu.