home Inne Jak skutecznie zorganizować gry miejskie?

Jak skutecznie zorganizować gry miejskie?

To, czy gry miejskie przebiegną sprawnie i bez komplikacji, w głównej mierze zależy od ich organizatora. Osoba, która bierze na swoje barki przygotowanie wszystkich atrakcji, musi liczyć się z dużą odpowiedzialnością. Najlepiej jest rozplanować każdą z czynności krok po kroku, tak, aby nie zapomnieć nawet o drobnych detalach. Najistotniejsze jest zebranie chętnych osób – jak wiadomo, tego typu zabawa opiera się przede wszystkim na współpracy i rywalizacji, dlatego nie ma ona sensu, jeśli brakuje uczestników. Można w tym celu zebrać grono znajomych lub zamieścić ogłoszenie w Internecie – ważne, aby zadeklarowało się przynajmniej czterech czy pięciu ludzi.

Gry miejskie a przestrzeń publiczna – co nam wolno, a czego nie?

Nie można zapominać, że przeprowadzanie imprez w przestrzeni publicznej posiada pewne ograniczenia. O ile organizowane przez nas zabawy mają kameralny charakter, nikt nie powinien mieć problemu z garstką osób, które poszukują ukrytych tropów pomiędzy budynkami. Jeśli jednak gry miejskie mają przebiegać na większą skalę, należy zapewnić sobie stosowne uprawnienia, tak, aby nie kolidować z przechodniami czy ruchem drogowym.

Jak dobrać aktywności do uczestników?

W zależności od tego, jacy ludzie wezmą udział w organizowanych przez nas grach, warto jest postawić na nieco innego rodzaju aktywności. Gry miejskie powinno się przygotowywać tak, aby każdemu dostarczyć jak największej frajdy, dlatego należy wziąć pod uwagę grupę wiekową, płeć oraz osobiste preferencje uczestników. To oczywiste, że dzieci będą chciały się wyszaleć, natomiast osoby starsze z reguły wolą spokojniejsze formy rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *