Na blogu od jakiegoś czasu wrzucam mało rzeczy autolansowo-prywatnych, więc dla równowagi teraz będzie długi tekst w tym klimacie – ale wierzę, że Was zainteresuje. Jak wiecie, pracuję w dziale marketingu Interia.pl. Ten żółty portal to miejsce naznaczone dawnym wizerunkiem – a marketingowcy wiedzą, jak trudno czasem go zmienić. Wielu z Was Interia kojarzy się na pewno z mało poważnym, rozrywkowym serwisem raczej dla zwariowanej młodzieży, choć od dawna wcale nim nie jest.
Chciałbym więc dołożyć swoją cegiełkę do powolnej zmiany wizerunku firmy-matki, pokazując Wam kilka naszych serwisów, które bardzo lubię, a o których być może nie słyszeliście :)
Muzzo to nasz serwis społecznościowy dla twórców muzyki. Każdy zespół czy wykonawca może tam założyć profil i udostępniać swoje dzieła, są też “gwiazdy” specjalnie przez nas zapraszane. Chłopaki wykonują świetną robotę jeśli chodzi o wszelkie patronaty, akcje, koncerty dla tych ludzi, promowanie młodych zespołów itd.
Warto zaglądać na Muzzo, bo znajdziecie tam masę fantastycznych wykonawców, o których nigdy nie słyszeliście (i duża szansa, że nigdzie indziej nie usłyszycie). Najfajniejsi są “wyciągani” na Facebookowym profilu serwisu. Swoją drogą – pytałem na Blipie o podobny polski portal tego typu i nic nie znalazłem.
Nasz serwis dziennikarstwa obywatelskiego. Jak to z amatorskimi tekstami, znajdą się zarówno słabe, jak i świetne, ale przeważają te naprawdę dobre. Warto pogrzebać, bo kategorii jest masa – od tematów politycznych i społecznych, przez technologię aż po “związki”.
Styl.pl to uruchomiony niedawno “portal dla kobiet”. Napisałem to w cudzysłowie, bo tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby facet nie znalazł tam sobie miejsca ;) Plusy Stylu to jak dla mnie przede wszystkim zajebisty kontent – wywiady, reportaże czy felietony (ej, piszą dla nas Coelho, Wiśniewski, Passent…).
Cóż mówić więcej? Wystarczą nazwiska: Ziemkiewicz, Boniek, Piasecki… dużo sportowych. Warto poczytać.
Największa polska baza tłumaczonych artykułów z New York Times. Klasa sama w sobie, teksty świetne, no i jednak dobrze się czyta “po naszemu”.
Może nie dla Was, ale dla Waszych mam? :) Największy w Polsce serwis społecznościowy skoncentrowany wokół… amatorskiego dekorowania wnętrz. Serio, to co tam się dzieje, to jest wariactwo. Masa pań w średnim wieku, które nie tylko potrafią wymieniać setki komentarzy na temat serwetek i przesuwania foteli, ale organizują spotkania w realu i jeżdżą na zloty. Jak widać social media to nie tylko Facebook ;)
Dla miłośników motoryzacji – alternatywnie. Ja tam nie kumam, jak można się interesować samochodami tak jak np. komputerami, ale są ludzie, którzy tak robią. Poboczem to serwis dla nich, ale kompletnie inny niż większość stron motoryzacyjnych. Sprawdźcie sami ;)
Muzyka, eventy, koncerty i przede wszystkim… Srylion tematycznych stacji radiowych, od Jazzu, poprzez Pop i Rock, aż po muzykę dla kibiców. Jest bogactwo (możecie też obczaić aplikację na iPhone).
Odświeżony kilka miesięcy temu serwis z teledyskami. Dobra jakość, duża baza… Kolejna pozycja z kategorii “Muzyka” ;)
Serwis redakcyjno-społecznościowy o serialach. Artykuły, wywiady, fankluby, fora… Jedyne, czego mi osobiście brakuje, to przycisk “wyłącz kategorie związane z polskimi serialami”.
A po jedenaste – blogi
Nie ma sensu każdego z nich opisywać osobno, ale mamy zbiór świetnych blogów firmowych :) Pewnie znacie 990px.pl, gdzie Piotrek Macura prezentuje fantastyczne zdjęcia z całego świata, ale oprócz tego warto zajrzeć chociażby zAfganistanu.pl (Marcin Ogdowski o swoich dziennikarskich wyprawach na Bliski Wschód), Język Elit (Michał Michalak pociska gwiazdom i politykom), Ahistorię (Ziemek Szczerek opowiada o historii od strony, z jakiej jej nie znacie) czy blogi redakcji sportowej (tych jest “jak mrówków”: Michał Białoński, Darek Jaroń, Zbigniew Boniek, Darek Wołowski…). Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem ;) A będzie więcej.
Blog wyświetla się teraz w zwężonej wersji. Żeby korzystać z wszystkich funkcji, powiększ okno przeglądarki.
Na co dzień pracuję nad Ding.pl. Ciągle nie mam czasu na pisanie bloga. Na



